Kultura, Polecamy

Nowy sezon w wałbrzyskich Lalkach

Już wkrótce Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zacznie nowy sezon, a w nim: premiery, wyjazdy, projekty, działania edukacyjne, pokazy impresaryjne i przygotowania do IV Festiwalu Małych Prapremier 2019.

Sezon 2018/ 2019 to przede wszystkim premiery, których teatr ma w planach aż pięć. Już we wrześniu na Dużej Scenie „Kruk krukowi” w reżyserii Przemysława Jaszczaka. W listopadzie Aga Błaszczak przygotuje prapremierowo „Bolka II Świdnickiego”, który będzie wystawiany w zamku Książ. W lutym 2019 na Dużej Scenie przy Brzechwy, będzie przygotowywana premiera „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainyportfela” Grzegorza Kasdepki. Jej realizacji podejmie się Daniel Arbaczewski. Kolejne miesiące, czyli przełom marca i kwietnia, to praca nad „Świat i już” Philippe`a Dorina. Reżyserią tekstu zajmie się Bartosz Kurowski. Ostatnią premierę sezonu, zaplanowaną na maj, zrealizuje Marta Streker.

Obok spektakli premierowych i prapremierowych przed TLiA liczne wyjazdy. Najbliższy już we wrześniu na 7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Podgoricy (Czarnogóra) ze spektaklem „U/ Rodziny” Eweliny Ciszewskiej i do Austrii, gdzie specjalnie dla tamtejszej Polonii teatr zagra w Polskiej Szkole w Wiedniu „Kajtusia Czarodzieja” Roksany Miner. Do końca roku 2018 Lalki odwiedzą CK Muza w Lubinie ze spektaklami „Ofelia i Ha” Grzegorza Grecasa i „Kapelusz pani Wrony” Laury Słabińskiej, Teatr Witkacego w Zakopanem ze spektaklem „Dzień osiemdziesiąty piąty” Agi Błaszczak, 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecinada we Wrocławiu z „Piotrusiem Panem” Karoliny Maciejaszek oraz 14. Międzynarodowy Festiwal Katowice dzieciom, gdzie widzowie zobaczą „Kajtusia Czarodzieja”. Teatr to również edukacja. Do końca 2018 roku TLiA zrealizuje program pn. Bliskie spotkania… ze sztuką teatru w ramach KULTURY DOSTĘPNEJ. Zadanie zakłada bezpłatną ośmiokrotną prezentację „Piotrusia Pana” i dziesięciokrotny pokaz „Dnia osiemdziesiątego piątego” dla publiczności wałbrzyskiej i mieszkańców Walimia, Pieszyc, Nowej Rudy, Strzegomia, Piławy Górnej. Każdy ze spektakli będzie miał bonus w postaci tematycznych warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorów TLiA oraz pospektaklowych rozmów.

Red. (ala)

Fot. użyczone/TLiA w Wałbrzychu

28 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica