Aktualności, Polecamy

O przyrodzie bardzo poważnie

Niezwykle interesująco zapowiada się ostatnia niedziela czerwca w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. W centrum zainteresowania nie będą konkretne rośliny, a sprawy bardzo ważne dla nas i przyrody, która nas otacza, choć nie zawsze mamy tego świadomość.

W samo południe warto przyjść na wykład pasjonata natury Krzysztofa Grzegorczyka „Przydrożne rowy, miedze i nieużytki – bastiony ekologicznego oporu”, aby przekonać się, że rowy to nie tylko kłopot z koszeniem, ale wielkie bogactwo, którego na co dzień nie zauważamy. Równocześnie będą odbywały się warsztaty pod hasłem „Bądź zdrów – hortiterapia w ogrodzie”, na które zaprasza dr hab. Agnieszka Krzymińska. Być może zaskoczy nas jak duże oddziaływanie na naszą psychikę – na zmysły wzroku, węchu, dotyku, słuchu, a nawet smaku – mają rośliny. Poznamy także tajniki organizowania mini ogrodów oraz czar lawendy. Czeka na nas sporo innych niespodzianek. Miłośnicy ogrodów wodnych dowiedzą się jak prawidłowo sadzić grzybienie, potocznie zwane liliami wodnymi, a opowie o nich znany producent tych roślin Krzysztof Kruszewski. Teraz warto wybrać się również do 12-hektarowego sadu czereśniowego, aby posmakować owoców, a spacer jak zawsze o tej porze roku pozwoli zapomnieć o upale i codziennych kłopotach.
Fot. użyczone (Arboretum Wojsławice)

27 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica