OBI lubi podium

Kolejne sukcesy zanotowali na swoim koncie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych. W Katowicach podczas IV turnieju o puchar prezydenta tego miasta nasi karatecy wywalczyli trzy medale.

W turnieju wystartowało prawie 300 zawodników z 23 klubów z całej Polski, wśród nich 6 reprezentantów UKKS OBI. Turniej rozgrywano w trzech różnych formułach. Kumite bezkontaktowe, kata gdzie wystartowało 3 naszych zawodników i kumie, w którym wzięło udział 6 reprezentantów klubu z Wałbrzycha.

W kumite troje wałbrzyszan rozpoczęło swoje walki od baraży, które okazały się bardzo wymagające. W sumie w Katowicach zawodnicy UKKS OBI zdobyli trzy krążki. Złoto przywiozła Julia Obuchowska w kat. dziewczynki 10-11 lat, +50kg, srebro wywalczył Dominik Obuchowski, a brąz Krystian Raś obaj w kategorii chłopcy 14-15 lat, + 65 kg. Niewiele do miejsca na podium zabrakło Mateuszowi Mielnikowi, który stoczył kilka dobrych walk, a przegrał dopiero pojedynek o wejście do strefy medalowej. Pozostała dwójka odpadła w 1/8 finału.

W kata tym razem nie poszczęściło się karatekom spod Chełmca. Najdalej doszła 11-letnia Julia Obuchowska przegrywając starcie o wejście do strefy medalowej z 16-letnim zawodnikiem z Wrocławia. Sędzią na zawodach był sensei Tomasz Obuchowski, a rolę trenera pełniła sempai Agnieszka Obuchowska.