OBI znaczy medale

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” wystartowali na początku grudnia w turnieju Małomice Cup. Na zawody pojechało troje zawodników klubu, którzy wystartowali w konkurencjach kumite – walki.

Turniej rozgrywano w formule każdy z każdym, co oznacza, że aby wygrać trzeba było pokonać wszystkich zawodników w swojej kategorii.

W grupie dziewcząt 9-10 lat ze złotem wróciła Julia Obuchowska, a w kategorii chłopców 13-14 lat złoty krążek wywalczył Dominik Obuchowski, zaś Kuba Nowak w tej samej kategorii zdobył brązowy medal.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Dla Julii najtrudniejszą okazała się walka z o 10 kg cięższą zawodniczką z Legnicy, ale jej doświadczenie i chęć wygranej pomogły odnieść końcowy sukces. Dla Dominika i Kuby najtrudniejsza okazała się walka… między nimi, ponieważ obaj chłopcy startowali w kategorii open. Zwyciężył Dominik Obuchowski i to on sięgnął po złoto.

Opiekunami podczas zawodów byli sensei Tomasz Obuchowski, który był również sędzią oraz sempai Agnieszka Obuchowska, która pełniła rolę trenera.