Obiecali medal i go zdobyli

Przed wyjazdem do Chorwacji na III Europejskie Igrzyska Studentów tenisiści stołowi AZS PWSZ po cichu mówili o wywalczeniu medalu. I… dotrzymali słowa. Wałbrzyszanie zajęli w turnieju drużynowym drugie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz. W finale z Rosjanami.

Srebrni_tenisisci

Wałbrzyską uczelnię na mistrzostwach reprezentowali Piotr Chodorski, Robert Floras, Bogusław Koszyk oraz Wojciech Niedźwiedzki. Trenerem ekipy był Tomasz Durajczyk – złoty medalista Akademickich Mistrzostw Polski 2015 i 2016.

Drużyna AZS PWSZ jak burza przeszła przez eliminacje, pokonując po 3:0 kolejno trzy reprezentacje: Uniwersytet Maramara (Turcja), Uniwersytet Osijek (Chorwacja) i Uniwersytet Wiedeń (Austria). W półfinale żacy z ul. Zamkowej wygrali z zespołem z Czech (również 3:0), a w finale nasi musieli uznać wyższość Uniwersytetu Humanistycznego w Moskwie, przegrywając 0:3. W ten sposób zespół AZS PWSZ zdobył srebrny medale III Europejskich Igrzysk Studentów w Chorwacji. W turnieju drużynowym pingpongistów wzięło łącznie udział 26 drużyn z 17 krajów.