Aktualności, Polecamy

Obwodnicę czas zacząć

W Sali Witrażowej wałbrzyskiego ratusza odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę obwodnicy Wałbrzycha. To historyczna chwila dla miasta i przełomowy moment w powojennych dziejach.

Podczas spotkania nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla wszystkich, dzięki którym zachodnia obwodnica Wałbrzycha będzie mogła zostać wybudowana. Projekt pod nazwą „Budowa obwodnicy miasta Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35” będzie realizowany przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jezdnię wybuduje firma Budimex, która wygrała przetarg.
Jest to największa inwestycja w powojennej historii Wałbrzycha. Całkowita wartość zadania wynosi 397 480 381,71 złotych. Aż 85 procent tej sumy, czyli 296 792 459,33 złotych to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Prace rozpoczną się już w pierwszym tygodniu maja od częściowego zamknięcia ulicy Długiej i ronda przy Tesco, które zostanie przebudowane. Obwodnica Wałbrzycha ma być gotowa w 2021 roku.
Fot. (red)

5 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica