Oby tak w lidze

MKS Aqua-Zdrój pokonał w IV rundzie siatkarskiego Pucharu Polski TSV Sanok bez straty seta. To dobry prognostyk przed weekendowym starciem obu zespołów, które dla podopiecznych Janusza Bułkowskiego będzie arcyważnym pojedynkiem.

Premierowego seta źle rozpoczęli gospodarze. Po kilku wymianach było już 3:7 dla przyjezdnych i szkoleniowiec Aqua-Zdroju musiał poprosić o przerwę na żądanie. Chwila odpoczynku pomogła, bo podpowiedzi trenera pozwoliły naszym graczom po wznowieniu  gry „dobić” do stanu 13:13. Od tej chwili inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze spod Chełmca, którzy wyszli na prowadzenie 17:16. Potem niestety znów przyszedł słabszy moment wałbrzyszan i zrobiło się 18:21. Na szczęście końcówka tej partii należała do miejscowych, którzy zwyciężyli do 24.

Od początku drugiej odsłony warunki gry dyktowali siatkarze Aqua-Zdroju, prowadząc 3:1 i 9:5. Rywale, którzy przyjechali do Wałbrzycha w zaledwie siedmioosobowym składzie nie mieli argumentów, by przeciwstawić się gospodarzom. Ci z kolei dobrze spisywali się w ataku, nieźle wyglądało przyjęcia, a swoje też robiła zagrywka. W efekcie MKS utrzymujący cały czas 3-punktowe prowadzenie w secie zwyciężył do 21.

Trzecia partia miała być przysłowiową kropką nad i. Miejsocwi znów rozpoczęli od prowadzenie i choć tym razem TSV dłużej się opierał niż w drugim secie (był remis 7:7), to jednak podopieczni trenera Bułkowskiego w końcu zbudowali nieznaczną przewagę (14:10), którą w kolejnych akcjach jeszcze powiększyli (20:13). W końcówce seta przyjezdni odrobili nieco strat, ale nie byli w stanie odwrócić losów potyczki i nasi przeszli do kolejnej rundy Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Krispolem Września. Ten mecz zaplanowano na środę, 20 grudnia.

Tymczasem już w najbliższą sobotę TSV Sanok zmierzy się z… Aqua-Zdrojem w spotkaniu ligowym, ale już na własnym parkiecie. Oby nasi powtórzyli wynik z Wałbrzycha.