Kultura, Polecamy

Odkrywanie depercepcji

Choć mało klarowna zapowiedź wystawy „Depercepcje” wzbudziła pewne obawy i dyskusję o komunikatywności sztuki współczesnej, to na wernisażu w Starej Kopalni w Wałbrzychu okazało się, że „Nie taki diabeł straszny”. Prace Marleny Promnej, Piotra Saula, Luizy Zimerman, Michała Węgrzyna, Karoliny Balcer i Katarzyny Tomaszewskiej trafiły do odbiorców.

Tekst reklamujący ekspozycję definiował „depercepcję” w następujący sposób: „Tytułowe pojęcie odnosi się do dekonstrukcji w ramach percepcji i do tego, że możliwe formy jej interpretacji i kreacji nie mają praktycznie ograniczeń. Słowo depercepcja, które nie funkcjonuje powszechnie w języku powstało w rezultacie namysłu nad dekonstrukcją w kontekście imaginacyjnego lub iluzyjnego przekształcenia rzeczywistości. Podczas gdy dekonstrukcja odnosi się do treści, depercepcja odnosi się do formy w granicach naoczności”.

To druga ekspozycja, którą Stara Kopalnia zorganizowała wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Prace młodych artystów można oglądać codziennie w godz. 10:00 -18:00 do 30 stycznia 2018 r. Wstęp wolny.

Fot. Alicja Śliwa

14 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica