Aktualności, Polecamy

Ogrodowe smaki i smaczne chwasty

Pełnia lata to czas zbierania plonów, także z naszych ogrodów – ale czy tylko rośliny uprawne mogą być pożyteczne i przydatne? Na to pytanie może nam udzielić odpowiedzi kolejna impreza organizowana w Wojsławickim Arboretum – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na niedzielę 18 sierpnia zaplanowano VI Piknik Ogrodowe Smaki. O godzinie 11.00 rozpocznie się wykład Anny Rumińskiej, reprezentującej m.in. działającą na Dolnym Śląsku Grupę Chwastożerców. Być może spodoba nam się pomysł na sałatkę z pokrzywą, krwawnikiem, czy risotto z koniczyną lub inne specjały z tzw. chwastów. W południe znany bloger-ogrodnik Łukasz Skop poprowadzi warsztaty ogrodnicze z degustacją. O sobie mówi: „ciągle zgłębiam tajemnice roślin i knuję plan podboju świata – zaczynam zwykle od własnego ogródka”. Natomiast o godzinie 14.00 w Galerii odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Adryjanek „Ślady natury – roślinne reliefy”. Zobaczymy m. in. jak można przez zastosowanie autorskiej techniki uwiecznić oryginalne kompozycje roślinne, dowiemy się jak zachować wyjątkową kompozycję roślinną, np. ślubnego bukietu. O godzinie 15.00 rozpocznie się spacer po Arboretum, podczas którego Tomasz Dymny, Ewa Kuczyńska i Łukasz Skop opowiedzą o lekach z botanicznej apteki, pokażą warzywa prawie nieznane, co niewątpliwie poszerzy naszą wiedzę o już zapomnianych, a bardzo wartościowych roślinach.
Przez cały dzień będzie czynny kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności. Ciesząc się bogactwem roślin i pięknem Arboretum oraz okolic można zapomnieć o problemach dnia codziennego. Korzystając z wielu miejsc do odpoczynku, siedzisk z urokliwym widokiem lub po prostu rozległych trawników, dzień spędzimy spokojnie. Uroku spacerom dodadzą tysiące hortensji, które właśnie zakwitły, a jest ok. 500 gatunków i odmian. Pewnie będziemy tu wracać, doceniając Wojsławickie Arboretum – jeden z najpiękniejszych parków w Europie.
Fot. użyczone (Arboretum Wojsławice/Michał Jakubowski)

8 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica