Okazały triumf na koniec sezonu zasadniczego

Pewny udziału w fazie play off drugi zespół SMS Spała nie zmusił wałbrzyszan do wielkiego wysiłku. Siatkarze Victorii w ostatniej ligowej kolejce obecnego sezonu pewnie zwyciężyli 3:0. Dzięki tej wygranej zajęliśmy w tabeli 9 miejsce i w barażach o utrzymanie zagramy z Juvenią Głuchołazy.

W pierwszym secie bardzo długo utrzymywał się remis. Było 5:5 i 10:10. Dopiero od tego momentu dzięki dobrym akcjom Sebastiana Zielińskiego, a także skutecznym blokom Łukasza Jurczyńskiego odskoczyliśmy na kilka punktów (15:11). Po chwili było 19:14, a seta zakończyły dwa asy serwisowe Piotra Wierzbickiego.

Druga partia od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili 4:1, 7:3 i 19:9. Przy 10-punktowej przewadze podopiecznych Janusza Ignaczaka jedyną niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa wałbrzyszan w tym secie. Ostatecznie nasi siatkarze zwyciężyli bardzo wysoko, bo do 14.

Skutecznie grający miejscowi w trzeciej odsłonie poszli za ciosem i bardzo szybko doprowadzili do zakończenia meczu. Dobra gra Michała Tomiałowicza dała nam wygraną w ostatniej partii do 18, a w całym spotkaniu 3:0.

Bez względu na wyniki innych pojedynków, wygrana z SMS PZPS II Spała zapewniła naszym siatkarzom 9 miejsce w tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego. A to oznacza, że w barażach o utrzymanie zagramy z Juvenią Głuchołazy. W tej fazie gra się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa pojedynki już w najbliższy weekend (10 i 11 marca) w Wałbrzychu.

Victoria PWSZ Wałbrzych – SMS PZPS II Spała 3:0 (25:16, 25:14, 25:18)

Victoria PWSZ: Leński, Jurczyński, Wierzbicki, Zieliński, Olszewski, Tomiałowicz, Ostapiuk (libero).