Na sygnale, Polecamy

Okradł staruszkę. Zatrzymali go zwykli ludzie

Dwaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego dokonali w Sierpnicy tzw. ujęcia obywatelskiego. Sąsiad i przypadkowy kierowca złapali 33-latka, który dokonał rozboju na 80-letniej kobiecie i przekazali w ręce policji. Decyzją sądu przestępca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 5 października po godz. 18:00. To wtedy 33-letni mieszkaniec Sierpnicy wtargnął do mieszkania 80-latki, dotkliwie ją pobił i zażądał od staruszki gotówki w kwocie 500 zł. Mężczyzna był bardzo brutalny. Aby uzyskać pieniądze chwycił nawet za kulę ortopedyczną i uderzył nią niepełnosprawną ruchowo staruszkę. Kobieta doznała poważnych obrażeń ciała, dlatego w następstwie pobicia trafiła do szpitala. Sprawca natomiast ukradł kobiecie… 30 zł i uciekł.

Jako pierwszy o całej sytuacji, tuż po zdarzeniu, dowiedział się sąsiad 80-latki. Mężczyzna (43 lata) pobiegł za sprawcą, jednak ten zdążył już się oddalić. Mieszkaniec Sierpnicy nie zrezygnował i kiedy zauważył przejeżdżający przez wieś samochód, poprosił o pomoc jego kierowcę – 20-latka mieszkającego na co dzień w Walimiu. Mężczyźni dognili bandytę, ujęli go, wezwali policję i oczekiwali na miejscu do czasu przyjazdu patrolu. Dzięki ujęciu obywatelskiemu funkcjonariusze zatrzymali sprawcę rozboju.

Mundurowi ustalili, że podejrzany był notowany wcześniej za popełnienie tego samego przestępstwa i przebywał już w zakładzie karnym 18 miesięcy. Teraz za rozbój odpowie przed sądem po raz kolejny. Tym razem w więzieniu może spędzić nawet kilkanaście lat. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu przychylił się do wniosku policji i w stosunku do mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Fot. ilustracyjne

9 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica