Na sygnale, Polecamy

One okradały sklep, on czekał w samochodzie

Kilka razy odwiedzały sklep z artykułami dziecięcymi w Świdnicy. Ich „wizyty” zakończyły się kradzieżami klocków, smoczków i maskotek o łącznej wartości ponad tysiąca złotych. Przedmioty wynosiły drobnymi partiami do stojącego na parkingu samochodu, w którym czekał towarzyszący im mężczyzna. Cała trójka została zatrzymana. Świdniccy policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty.

kradziez_sklep

Personel sklepu samoobsługowego z artykułami dziecięcymi zawiadomił policję o ujęciu dwóch kobiet, które dokonały kradzieży towaru. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że obie zatrzymane to mieszkanki Jeleniej Góry, w wieku 21 oraz 22 lat. Przy kobietach ujawniono pochodzące z kradzieży smoczki dziecięce. Następnie policjanci sprawdzili zapisy monitoringu, zarówno ze sklepu, jak i całego obiektu handlowego. Ustalili, że zatrzymane panie mają na sumieniu o wiele więcej. Jak się okazało, do Świdnicy przyjechały wraz z mężczyzną, który w samochodzie czekał na parkingu. W ciągu godziny kilkukrotnie „odwiedziły” ten sam sklep, za każdym razem wynosząc z niego pojedyncze przedmioty, które potem zanosiły do auta. Dlatego na terenie parkingu, świdniccy funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego kompana ujętych wcześniej kobiet. W samochodzie 45-latka, także pochodzącego z Jeleniej Góry, policjanci znaleźli skradzione wcześniej klocki i maskotki. Łączna wartość odzyskanego mienia to ponad tysiąc złotych. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a samochód, którym cła trójka przyjechała do Świdnicy, nie miał aktualnych badań technicznych.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Kobiety odpowiedzą za współudział w kradzieży, mężczyzna – za pomocnictwo. Czyny te zagrożone są karami nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo za prowadzenie samochodu bez uprawnień, który nie posiada badań technicznych, mężczyźnie wlepiono mandat w wysokości 500 zł i odebrano mu dowód rejestracyjny.

Fot. użyczone/www.dolnoslaska.policja.gov.pl

17 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica