Otarli się o podium

Dwie zawodniczki KSP Jedlina były bliskie podium podczas indywidualnych mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w petanque. Najlepsze z nich zajęły 5 i 7 miejsce. Nieco gorzej we Wrocławiu, gdzie rozgrywano turniej poszło panom z jedlińskiego klubu.

bule_single

Reprezentantki KSP Jedlina spisały się bardzo dobrze, choć zabrakło „truskawki na torcie” w postaci medalu. Najbliżej podium była Bożena Obuchowska, która zajęła 5 pozycję, a na 7 miejscu indywidualne mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w petanque uplasowała się Wioleta Lorenz-Kawczyńska. W turnieju pań wystartowało 20 zawodniczek.

Dużo większa konkurencja była u panów, bowiem na wrocławskim bulodromie pojawiło się aż 81 zawodników. Do fazy play-off (32 najlepszych) zakwalifikowała się trójka reprezentantów KSP Jedlina, która jednak niczego wielkiego nie zwojowała. Najlepszy z naszych bularzy, Hubert Maciejewski zajął 9 miejsce, Tadeusz Obuchowski był 21, a Kamil Orpel zakończył start na 25 lokacie.