Aktualności, Polecamy

Otrzymali pieniądze na badania profilaktyczne

Umowa na profilaktykę nowotworową w subregionie wałbrzyskim została podpisana. Stało się to w ramach konkursu niedawno rozstrzygniętego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Wałbrzyski Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego zrealizuje projekt w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu. Według założeń zrealizowane zostaną działania edukacyjne dla pracodawców subregionu wałbrzyskiego i pracujących kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia. Oprócz działań edukacyjnych zaplanowanych w przychodniach, zakładach pracy, a także w szkołach przewidziano zakup aparatu do USG piersi i realizację samych badań profilaktycznych.

Projekt, który pochłonie w naszym regionie ponad 1,6 mln zł, potrwa od listopada 2017 do listopada 2019 roku i ma na celu zwiększenie świadomości kobiet aktywnych zawodowo z subregionu wałbrzyskiego (powiat dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz miasto Wałbrzych) poprzez zachęcanie ich do wykonania badań profilaktycznych z zakresu raka piersi. Na pomoc będzie mogło liczyć 2000 pań.

Fot. (red)

23 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica