Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy, Stare Bogaczowice

Otrzymali promesy na odbudowę dróg

Ma to związek z usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku. Włodarze dwóch gmin z powiatu wałbrzyskiego mogą się cieszyć, bo otrzymają spory zastrzyk pieniędzy. Mieroszów dostanie ponad 1,8 mln zł, a Stare Bogaczowice prawie 390 tys. zł.  

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak przekazał przedstawicielom samorządów z całego regionu promesy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Do 33 gmin i powiatów z regionu trafią blisko 74 mln zł na m.in. na przebudowę dróg lokalnych i mostów oraz budynków użyteczności publicznej. Promesa dla Mieroszowa opiewa na ponad 1,8 mln. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę dróg w Unisławiu Śląskim, Sokołowsku i w samym Mieroszowie. Z kolei Stare Bogaczowice na inwestycje infrastrukturalne otrzymają blisko 390 tys. zł, a środki zostaną wykorzystane m.in. na remont ulicy w Chwaliszowie.

Fot. użyczone (DUW)

13 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica