Kultura, Polecamy

Otwierają się na oścież

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu po zakończeniu ostatnich prac remontowych zaprasza mieszkańców i gości do darmowego zwiedzania. Jednocześnie przygotowuje się już do nowego sezonu turystycznego.

muzeum_bezplatne

Efektem zakończonych właśnie prac remontowych w klasycystycznym Pałacu Albertich, w którym nieprzerwanie od 1927 roku swoją siedzibę ma wałbrzyskie muzeum, jest nowy dziedziniec wejściowy oraz wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Najbardziej spektakularną zmianą jest jednak z pewnością iluminacja budynku muzeum, pozwalająca podziwiać po zmierzchu bryłę zbudowanego w 1801 roku pałacu, zarówno od strony ul. 1 Maja, jak też ul. Straży Pożarnej. Wszystkie prace sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Aby zrekompensować wszystkim zainteresowanym kilka ostatnich tygodni, w trakcie których muzeum było nieczynne oraz pochwalić się zmianami, wałbrzyscy muzealnicy zapraszają do darmowego zwiedzania. Aż do końca lutego ekspozycję muzeum można oglądać bezpłatnie.

Końcówka zimy to jednocześnie czas intensywnych przygotowań do nowego sezonu turystycznego. Najciekawszą nowością, która z pewnością uatrakcyjni i uprzyjemni zwiedzanie, będzie system audioprzewodników. System powinien zacząć działać już w kwietniu.

Fot. użyczone

16 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica