Aktualności, Polecamy

Parkingi budzą emocje

Gmina Wałbrzych za kwotę około 100 tys. zł kupiła plac znajdujący się przed Muzeum Porcelany. Jedną z zakładanych koncepcji zagospodarowania tego terenu jest budowa kilkudziesięciu miejsc parkingowych na tym właśnie gruncie.

Od wielu lat w tym miejscu stały baraki, w których funkcjonowały sklepy z odzieżą, obuwiem. Teraz ta sytuacja uległa zmianie.

– Powoli będziemy chcieli uporządkować ten plac. Po uporządkowaniu terenu zastanowimy się, co z tym miejscem zrobić. Pomysłów jest kilka. Należy pamiętać, że kiedyś w tym miejscu stała kamienica – mówi Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha. Wśród wielu pojawiających się pomysłów jest choćby stworzenie kilkudziesięciu miejsc parkingowych, których wciąż w centrum Wałbrzycha brakuje.

Tymczasem w innej dzielnicy Wałbrzycha, na Podzamczu, pomysł utworzenia parkingu przy ulicy Grodzkiej nie wszystkim mieszkańcom przypadł do gustu. Na Podzamczu, i zresztą nie tylko w tej dzielnicy, brakuje miejsc parkingowych i wiedzą o tym znakomicie osoby, które tam mieszkają, a są posiadaczami samochodów. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” stara się wynajdować nowe lokalizacje i nowe miejsca, by systematycznie liczbę miejsc parkingowych zwiększać. Tak też miało być w przypadku parkingu przy ulicy Grodzkiej. Tymczasem na jego wybudowanie nie zgodzili się okoliczni mieszkańcy.

Więcej w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego.

Fot. (red)

12 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica