Kultura, Polecamy

Pasja tworzenia dla wszystkich

W Wałbrzychu powstało nowe miejsce, w którym każdy, bez względu na wiek i poziom umiejętności, będzie mógł rozwijać swoje plastyczne zainteresowania. W Pracowni Artystycznej Pasja założonej przez Dorotę Ratajczak odbyły się właśnie pierwsze warsztaty.

W powstaniu Pasji pomógł przypadek. – Oglądałam kiedyś transmisję z aukcji obrazów. Okazało się, że tam bardzo drogo sprzedano obraz prosty w swojej formie. Doszłam do wniosku, że ja też tak mogę się nauczyć malować. Brałam udział w zajęciach Sudeckiego Uniwersytetu III Wieku, prowadzonych przez artystów plastyków Marzenę Prokopowicz i Takisa Makandasisa. Tam malowałam i rysowałam, ale było troszkę ciasno. Doszłam do wniosku, że założę pracownię artystyczną, która będzie przestrzenna – opowiada Dorota Ratajczak, założycielka Pracowni Artystycznej Pasja. Potem pojawiły się kolejne pomysły. – Uznałam, że będzie to pracownia dla osób w każdym wieku, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży. Bez względu na talent i umiejętności. Może tu przyjść każdy, nawet ten, kto nie potrafi malować, ale pod okiem profesjonalistów zacznie się rozwijać. Poza tym ludzie spędzając czas wspólnie, wzajemnie się uczą. Wiem to z własnego doświadczenia – dodaje.

Więcej o Pracowni Artystycznej Pasja w ostatni wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego, który ukazał się 24 grudnia.

Alicja Śliwa

Fot. Alicja Śliwa

29 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica