Kultura, Polecamy

Patrz uważnie w Sokołowsku

Od 9 do 11 września potrwa 6. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski. W tym roku przybierze nową formułę artystyczną i organizacyjną. Na kinomanów czeka 19 filmów dokumentalnych i fabularnych z Chile i Europy, także z Polski oraz seria paneli dyskusyjnych pod hasłem „Patrz uważnie”. „Trzy kolory: Czerwony” będzie głównym obrazem retrospektywy filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Kieslowski_portal

W roku 2016 festiwal pójdzie tropem swoistej rady i mądrego zalecenia Krzysztofa Kieślowskiego, kierowanego wielokrotnie do jego studentów w Polsce i Europie: „Patrz uważnie”. Szczególnie istotny będzie dialog z kinem europejskim w duchu poszanowania kulturowej różnorodności i ideałów europejskich: wolności, braterstwa i równości. Organizatorzy – Fundacja Sztuki Współczesnej „In situ” – zaprezentują filmy dokumentalne i różnorodne stylistycznie koprodukcje europejskie opowiadające o czasach, w których żyjemy oraz wpływie historycznych przewartościowań i procesów na życie człowieka.

28 sierpnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica