Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Pchali i jechali

Po raz 16 nieczynna stacja klejowa w Jugowicach (gm. Walim) była areną zmagań podczas 16 mistrzostw Polski w drezynowaniu. Tę małą miejscowość jak zwykle odwiedziły tłumy turystów spragnionych podróży małymi pojazdami po torach.

W zeszły weekend stacja PKP w Jugowicach znów zamieniła się w tętniące kolejowym życiem wyjątkowe miejsce – stolicę drezyn! W dniach 21-22 lipca rozegrano tu 16 mistrzostwa Polski w drezynowaniu, które przyciągnęły do gminy Walim pasjonatów, miłośników kolei i turystów. To kultowe już wydarzenie obfitowało w moc atrakcji. Nie brakowało konkursów, zabaw oraz oczywiście najważniejszego – zawodów w przejazdach drezyną. Rekreacyjnie tez można było się przejechać.

Każdy miał do wyboru m.in. rekreacyjne przejażdżki po urokliwej linii kolejowej nr 285 składami spalinowymi oraz drezynami nożnymi, a także mógł spróbować swoich sił w zawodach na drezynach ręcznych. Osoby spragnione rywalizacji konkurowały między sobą w duetach na dystansie 2 x 200 metrów, a dla prawdziwych twardzieli przygotowano morderczy, górski odcinek 1100 metrów. Odbyła się także konkurencja VIP. Wśród atrakcji nie zabrakło programu dedykowanemu specjalnie dla najmłodszych, podczas którego wesołe klauny Klara i Patryk wprawiały w dobry nastrój wszystkie dzieci. Dla nieco starszych rozbrzmiewała taneczna muzyka wprost ze sceny. Zabawa czekała na wszystkich również w niedzielę. Do jazd rekreacyjnych ustawiały się długie kolejki chętnych.

Mistrzami Polski w kat, open został duet Michał Grzelak/Piotr Kazimierczyk. W kat. rodzinnej (przynajmniej jedna osoba nie mogła mieć więcej niż 13 lat) wygrali Marcin Matyla i Arkadiusz Matyla, w kategorii dziecięcej bezkonkurencyjna okazała się para Wiktoria Chraścina/Adam Tyka, a u kobiet zwyciężyły Ilona Szaminos i Magdalena Lewicz. Kategorię VIP wygrał duet Tomasz Sobczyk i Stanisław Kręciproch.

Fot. użyczone (UG Walim)

24 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica