Pewna wygrana zawisła na włosku

Zwycięstwem ze swoimi kibicami pożegnali się piłkarze czwartoligowego Górnika. Był to ich ostatni występ w tym sezonie przed własną publicznością. Biało-niebiescy pokonali 2:1 Nysę Kłodzko, choć wynik równie dobrze mógł być zupełnie inny.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy po kwadransie gry mogli prowadzić. Gdyby tylko lepiej uderzył Marcin Smoczyk. Jego strzał w krótki róg instynktownie obronił jednak Patryk Rosiak. W odpowiedzi goście w 23 min mogli wyjść na prowadzenie. Michał Wojtal przymierzył z dystansu, ale piłka trafiła tylko w słupek. Chwilę później goście stanęli przed jeszcze lepszą okazją, by otworzyć wynik potyczki. W akcji ratunkowej przed polem karnym główkował  Damian Jaroszewski, a Adam Bańkowski posłał futbolówkę lobem do pustej bramki. Zawodnik z Kłodzka pomylił się dosłownie o centymetry. Gdy wydawało się, że do przerwy nie będzie bramek w doliczonym czasie gry w obrębie „szesnastki” faulowany był Damian Bogacz, a „jedenastkę” na gola zamienił Dariusz Michalak.

Zaraz po zmianie stron wałbrzyszanie mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw w idealnej sytuacji przestrzelił Miłosz Rodziewicz, a kilkadziesiąt sekund później okazji sam na sam z golkiperem Nysy nie wykorzystał Jan Rytko. Wreszcie chłopcy Jacka Fojny udokumentowali swoją przewagę w tej części meczu. W 60 min do piłki centrowanej z rzutu rożnego dopadł Wojciech Błażyński i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Rosiakowi. W końcówce meczu przyjezdni zdobyli honorowego gola. W 84 min efektownym „szczupakiem” błysnął Oleksii Fatianov i przez następne minuty kibice gospodarzy musieli denerwować się o wynik potyczki. W 90 min zwycięstwo miejscowym uratował Jaroszewski, który w pięknym stylu obronił strzał głową jednego z piłkarzy Nysy.

Górnik Wałbrzych – Nysa Kłodzko 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Michalak (45+1 – karny), 2:0 Błażyński (60), 2:1 Oleksii Fatianov (84)

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Krupczak, Smoczyk, Błażyński, Rytko, Krzymiński, Młodziński, Chajewski, Bogacz, Rodziewicz.