Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Piękna Jura

W pierwszy weekend września Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków zawitało na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na zlocie stawiło się 40 osób.

Bazę noclegową ulokowano w miejscowości Bobolice niedaleko górującego nad miejscowością Zamku Królewskiego wzniesionego przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego w XIV wieku. Zamek ten był pierwszym celem podczas zwiedzania Jury przez DTMZ już pierwszego dnia pobytu. Następnie „grupowicze” przemierzyli pasmo Mirowskich Skał i znaleźli się w Zamku w Mirowie.
– Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania ruin pałacu we Włodowicach i zamku w miejscowości Morsko. Stąd pojechaliśmy obejrzeć grupę skał zwaną Okiennikiem Wielkim. Większość z nas skorzystała z okazji, by wejść do „okna” i podziwiać stamtąd panoramę Jury – relacjonuje Maciej Pawlik, rzecznik grupy – Następnie odwiedziliśmy zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Jest to najwyżej położony zamek na terenie Jury i na całym Szlaku Orlich Gniazd – dodaje.
Więcej w najnowszym Tygodniku Wałbrzyskim, który od poniedziałku 23 września w kioskach i puntach sprzedaży prasy na terenie całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Red
Fot. użyczone (Dariusz Domagała/DTMZ)

22 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica