Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Pieniądze na przydomowe oczyszczalnie ścieków

Gmina Głuszyca otrzymała pomoc finansową w wysokości blisko 600 tys. zł na realizację zadania „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję – budowa przydomowych oczyszczalni ścieków”. Zarząd województwa przekazał pieniądze pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejksich na lata 2014-2020 na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w gminie.

przydomowe_oczyszczalnie

Dzięki pozyskanym środkom planowana budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Głuszycy zostanie dofinansowana w 63,63%. Warto zaznaczyć, że na liście 38 podmiotów, które zdobyły dofinansowanie, projekt złożony przez naszą gminę uzyskał najwyższą ilość punktów i znalazł się na pierwszym miejscu na liście.

-Do Urzędu Miejskiego w Głuszycy wpłynęły 34 wnioski mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć budowy przydomowych oczyszczalni. Dzięki pozyskanym środkom inwestycja będzie dofinansowana w 63,63%. Pozostałe 36,67% kosztów poniesie gmina i gospodarstwa domowe ujęte w projekcie. Cieszymy się, że coraz więcej osób ma możliwość korzystania z projektów bezpośrednio adresowanych do mieszkańców. Budowa przydomowych oczyszczalni obok montażu instalacji fotowoltaicznych to kolejny projekt, z którego skorzystają głuszyczanie. Realizacja obu zadań przyczyni się także do ochrony środowiska naturalnego, co jest niezwykle ważne dla nas wszystkich – mówi burmistrz Roman Głód.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

6 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica