Pierwsze punkty WSM w sezonie

Zawodnicy WSM Cross Team mają za sobą starty podczas dwóch imprez. Wałbrzyszanie wzięli udział w zawodach cross country w Siedlęcinie k/Jeleniej Góry i w motocrossie na torze w Nekli k/Wrześni.

Podczas 25 Pikniku Cross Country wzięło udział ponad 80 zawodników z całego Dolnego Śląska. Z powodu deszczu trasa była bardzo trudna, wymagająca, a jednocześnie wyczerpująca. Błyskawicznie weryfikowała zimowe przygotowanie kondycyjne i umiejętności zawodników. Młodzi zawodnicy WSM Cross Team mimo niesprzyjających warunków pokazali charakter i zajęli kilka punktowanych miejsc. W klasie młodzik (85 ccm 10-13 lat) trzecie miejsce zajął Krystian Szostak, czwarty był Daniel Iwanik, a piąty Kacper Borkowski. W klasie junior (250 ccm 14-17 lat) trzecią pozycję zajął Andrzej Szlacheta, a szósty był Oskar Babiarz. W klasie senior E1 na 15 pozycji imprezę zakończył Radosław Boroń, a w klasie senior E2 na 18 miejscu uplasował się Rafał Boroń.

Z kolei podczas I oraz II rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej rozegranej na torze motocrossowym w Nekli wzięło udział dwóch wałbrzyskich juniorów z licencjami C. Jeszcze nigdy w historii tych rozgrywek nie startował, żaden zawodnik z Wałbrzycha, ponadto nasi zawodnicy nie znali toru, a z powodu problemów technicznych nie uczestniczyli w sobotnich treningach. Bartek Szutowski i Paweł Bocheński, dla których był to debiut w zawodach tej rangi, zajęli odpowiednio 20 i 22 miejsce.