Pierwsze starty po wakacjach

W ostatnią sobotę września we Frankfurcie nad Odrą, odbył się 28. Turniej Brandenburg Cup. Jest to impreza, w której zapaśniczki z naszego regionu biorą udział regularnie od wielu lat. I tak samo regularnie zdobywa tam krążki Julita Omilusik, która licząc tylko od 2015 roku, w worku z medalami ma 5 krążków wywalczonych rok po roku właśnie we Frankfurcie: 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – złoto, 2018 – brąz i ten ostatni z 2019 – złoty!

Aby po niego sięgnąć zawodniczka Aresa Wałbrzych musiała stoczyć w Niemczech trzy zwycięskie pojedynki. Mimo, że w jej kategorii wagowej (52 kg) były też reprezentantki innych państw, ona we wszystkich pojedynkach trafiła na reprezentantki Szwecji. Na początek przez położenie na łopatki wałbrzyszanka pokonała Eddę Söderquist, a następnie na punkty 1:0 Nelly Johansson. W walce finałowej wynikiem 5:0 na punkty rozprawiła się z Ellen Östman.
Na matach w Niemczech, w barwach wałbrzyskiego klubu wystąpiła też Julia Molińska. Nasza juniorka tym razem znalazła się jednak poza podium – zajęła 5 miejsce w wadze do 64 kg. Obie zawodniczki rywalizowały w gronie seniorek.
O podium w tej mocno obsadzonej imprezie otarły się również zawodniczki Herosa Boguszów-Gorce. Aleksandra Lewczyńska i Wiktoria Bochenek startowały w grupie wiekowej kadetek i zajęły w swoich kategoriach wagowych 5 miejsca.
Lewczyńska (53 kg) stoczyła w zawodach aż 6 pojedynków, z czego 3 wygrała i 3 przegrała. Rozpoczęła od porażki z Sofią Liljeberg (Szwecja), ale z dwóch kolejnych pojedynków, z Niemkami – Marią Batker i Pauline Hempel – wyszła zwycięsko. Po tych wygranych znowu trafiła na mocniejsze od siebie zawodniczki – Szwedkę Mathildę Viebke i Rebekkę March (Niemcy), aktualną mistrzynię Europy kadetek. W szóstej, ostatniej walce o 5 miejsce – Ola pokonała Johannę Megerle ze Szwecji.
Wiktoria Bochenek (43 kg) rozpoczęła od dwóch porażek ze Szwedkami – Isabellą Gudmundsdotti i Freją Holmberg, ale w trzecim boju zwyciężyła z Jasmin-Cindy Schramm z Niemiec. Ta młoda zawodniczka Herosa Boguszów-Gorce walczyła też niedawno w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Dzierżoniowie, gdzie również zajęła 5 miejsce w kategorii wagowej 42 kg.