Pierwszy krok zrobiony

Wymagającym rywalem dla podopiecznych Janusza Bułkowskiego okazał się Trefl Lębork w meczu rozpoczynającym półfinałowy turniej siatkarzy w Wałbrzychu. Zespół Aqua-Zdroju zwyciężył dopiero po tie-breaku. W drugim spotkaniu piątkowej sesji Chrobry Głogów wygrał z Orłem Międzyrzecz.

Triumf wałbrzyszan rodził się w wielkich bólach. Gospodarze źle rozpoczęli premierowego seta. Po kilku wymianach przegrywali 3:6, a potem 5:9. Wałbrzyszanie nie mogli przedrzeć się przez szczelny blok rywali, a ich zagrywki z pola serwisowego nie robiły wrażenia na przeciwnikach. W pewnym momencie było już nawet 6:13. Nie pomagały przerwy na żądanie brane przez trenera Janusza Bułkowskiego. Nasi nie potrafili odwrócić losów tej partii i przegrali ją do 17. Druga odsłona była dużo lepsza w wykonaniu siatkarze Aqua-Zdroju, którzy w końcu zaczęli ryzykować na zagrywce, byli też dużo skuteczniejsi w ataku. Nasi od razu przejęli kontrolę nad setem wygrywając 7:5, 11:7 i 19:12. W efekcie MKS wyrównał stan rywalizacji zwyciężając w tej części do 19. Również trzecia partia od początku układała się po myśli podopiecznych trenera Bułkowskiego, którzy na „dzień dobry” byli górą 8:4. Potem było nawet 14:8, ale w miarę upływu czasu siatkarze z Lęborka zaczęli zmniejszać dystans dzielący obie ekipy. W pewnym momencie MKS wygrywał tylko 17:15 i 22:20. W końcówce większe doświadczenie gospodarzy wzięło górę i zwyciężyli oni do 23. Miejscowi nie poszli za ciosem w partii numer 4, którą rozpoczęli od stanu 2:7. Nasi szybko odrobili straty i od połowy seta niemal przez cały czas gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce na przewagi. Tę nerwówkę lepiej wytrzymali gracze Trefla, wygrywając tę część do 28 i doprowadzając do tie-breaka.
Piątego seta gospodarze rozpoczęli od stanu 1:2, ale szybko opanowali sytuację. Wyszli na prowadzenie 4:3 i nie oddali go już do końcowego gwizdka, zapisując ważną wygraną na inaugurację zmagań w półfinałowym turnieju w Wałbrzychu. W sobotę (godz. 17:00) podopiecznych trenera Bułkowskiego czeka starcie z Chrobrym Głogów, który pierwszego dnia rozprawił się 3:0 z Orłem Międzyrzecz.
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Trefl Lębork 3:2 (17:25, 25:19, 25:23, 28:30, 15:12)
MKS Aqua-Zdrój: Zieliński, Dereń, Szczygielski, Nowak, Szablewski, Kulik, Szydłowski (libero) oraz Bocianowski, Kącki, Olszewski.