Pierwszy krok zrobiony

Siatkarze z Wałbrzycha dobrze rozpoczęli zmagania w fazie play-out I ligi. W serii do trzech zwycięstw wygrali w sobotniej rywalizacji z Olimpią Sulęcin 3:1, choć… początek starcia okazał się małym niewypałem. Pierwszego seta zespół Janusza Bułkowskiego przegrał bowiem do 17.

Kibice mieli prawo poczuć niepokój gdy zamiast łatwego zwycięstwa w premierowej partii spotkał ich spory zawód. Gospodarze zaczęli mecz spięci, grali nerwowo, popełniali proste błędy i po kilku wymianach było 1:3, a po chwili już 4:8. Przerwa na żądanie szkoleniowca Aqua-Zdroju niewiele dała. Gra miejscowych wciąż się nie kleiła. Przegrywaliśmy 7:11 i 12:18. Drużyna z Sulęcina niczym nie zaskoczyła gospodarzy. Gracze Olimpii tylko albo aż perfekcyjnie potrafili wykorzystać nieudolność miejscowych. Przy stanie 15:22 stało się jasne, że tego seta już nie uda się uratować.

Druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej. Po początkowych remisach przewagę zaczęli zyskiwać siatkarze spod Chełmca. Po 4 oczkach z rzędu Aqua-Zdrój wyszedł na prowadzenie 8:4, które tylko później powiększał. Dobra zagrywka, niezłe przyjęcie oraz skuteczność w ataku dały nam wygraną w tej partii do 14. Uspokojeni takim przebiegiem drugiego seta gracze z Wałbrzycha z dużą pewnością siebie przystąpili do trzeciej części, w której również rządzili na parkiecie. Szybko „odjechali” z wynikiem i potem tylko pilnowali wyniku, spokojnie rozgrywając swoje akcje. MKS ponownie był górą do 14, wychodząc na prowadzenie w całym spotkaniu.

Najbardziej wyrównany przebieg miał set numer 4. Od początku toczyła się w nim walka punkt za punkt. Przyjezdni szukali jeszcze swojej szansy, by doprowadzić do tie-breaka, a gospodarzom zależało, żeby jak najszybciej zakończyć całe starcie. Mieliśmy remis 8:8 i minimalne prowadzenie 15:14. Inicjatywa była wprawdzie po stronie zawodników trenera Janusza Bułkowskiego, ale należało wystrzegać się prostych błędów z pierwszej partii. Tych gracze Aqua-Zdroju już nie popełniali i w końcu przełamali rywali. Objęli prowadzenie 17:14 i spokojnie dowieźli korzystny wynik do końca tej części.

W fazie play-out o utrzymanie w I lidze, w której gra się do trzech zwycięstw, 1:0 prowadzą siatkarze z Wałbrzycha. W niedzielę drugi mecz tych drużyn. Początek o godz. 17:00.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:1 (17:25, 25:14, 25:14, 25:18)

MKS Aqua-Zdrój: Zieliński, Orobko, Linda, Lipiński, Woźnica, Dzikowicz, Szydłowski (libero).