Na sygnale, Polecamy

Pijany chciał wieźć uczniów

Świdniccy policjanci zareagowali na czas i nie dopuścili, by będący pod wpływem alkoholu kierowca wyjechał z młodzieżą na wycieczkę szkolną. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 prom. alkoholu w organizmie. A mimo to chciał kierować autokarem.

Pijany_kierowca

Do całego zajścia doszło rano, 24 maja. To wtedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy skontrolowali stan trzeźwości kierowcy, który podjechał autokarem pod jedno z gimnazjów na terenie miasta. Autobus miał przewieźć uczniów na wycieczkę szkolną. Badanie miało być formalnością, ale okazało się, że alkomatem wykazało u 37-letniego mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce sprowadzono innego kierowcę, który zastąpił kolegę i zabrał uczniów na wycieczkę.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano natomiast prawo jazdy, usłyszał też zarzuty. Okazało się, że był już wcześniej karany za jazdę na „podwójnym gazie”. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Fot. ilustracyjne

27 maja 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica