Aktualności, Polecamy

Piłeś? Nie jedziesz!

To prosta zasada, o której wielu wciąż zapomina i wsiada za kółko po kilku głębszych. Tak jak pewien młody kierowca, który kompletnie pijany spowodował przed dwoma tygodniami groźny wypadek w Mieroszowie. Albo inni, którzy wpadają w ręce policji w akcjach typu „trzeźwy poranek”. Na szczęście są też dobre wieści. W powiecie wałbrzyskim ubywa kierowców jeżdżących po alkoholu. Tak przynajmniej wynika ze statystyk.

pijani_za_kolkiem

– Powoli efekty przynoszą akcje prewencyjne, które prowadzimy na terenie miasta i całego powiatu, a także ostrzejsze przepisy – tłumaczy sierż. szt. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. – Ludzie zaczynają rozumieć, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu może im się „nie udać” dojechać do celu, bo mogą zostać zatrzymani – dodaje. Pomaga w tym większa liczba policjantów drogówki. Jeszcze przed kilku laty było ich 20, teraz dwukrotnie więcej, co ma przełożenie na statystyki. Te wyglądają wprawdzie coraz lepiej, choć do ideału jeszcze droga daleka.

Od początku tegorocznych wakacji do 10 sierpnia wałbrzyscy policjanci zatrzymali 84 kierowców jadących pod wpływem alkoholu. Wciąż dużo. Ale gdy porównany to z danymi z poprzednich dwóch lat widać tendencję spadkową. Podczas wakacji 2015 roku w ręce drogówki wpadło aż 163 nietrzeźwych szoferów. W 2016 roku w lipcu i sierpniu zatrzymano 106 pijaków za kółkiem. Do końca sierpnia mamy jeszcze wprawdzie prawie dwa tygodnie, ale do niechlubnego wyniku sprzed dwóch lat szczęśliwie jeszcze sporo brakuje. Lepiej też wyglądają statystyki zdarzeń drogowych. W 2015 roku pijani spowodowali ich 44 w tym było 9 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 9 zostało rannych. Rok później takich zdarzeń zanotowano 17 w tym 5 wypadków. Obyło się bez ofiar śmiertelnych, a rannych zostało 5 osób. Do 10 sierpnia tego roku mieliśmy 3 wypadki i 4 rannych. Zdecydowanie lepiej wyglądają też dane ogólne. O ile w całym 2015 roku policjanci zatrzymali w Wałbrzychu i powiecie aż 669 kierowców pod wpływem alkoholu, to przez cały zeszły rok było już ich „tylko” 562. Od początku tego roku do 10 sierpnia w policyjnych statystykach widnieje 350 szoferów na „podwójnym gazie”.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

19 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica