Kultura, Polecamy

Plany WOK bardzo ambitne

Wałbrzyski Ośrodek Kultury wystąpił o 650 tys. zł ministerialnej dotacji. Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną, Dolnośląski Festiwal Ognia, Sztuka z Rozumieniem, Manufaktura Artystyczna, Akademia Folkloru i Mistrzowie Tradycji – na dofinansowanie tych 6 projektów oraz na wyjazdy zagraniczne Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz  wyposażenie Ośrodka w niezbędny sprzęt WOK „powalczy” w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

III Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną to występy chórów, prelekcje i wystawa fotografii na temat kultury i tradycji prawosławnych. Dolnośląski Festiwal Ognia zaprezentuje grupy taneczno-teatralne zajmujące się ekstremalną sztuką tańca z ogniem. Sztuka z Rozumieniem to próba edukacji przez kulturę, działania artystyczne, których celem jest próba uwrażliwienia i rozbudzenia empatii. Manufaktura Artystyczna „CRAFT-ART” ma być cyklem spotkań. Instruktorki nauczą: scrapbookingu, decoupagu, metaloplastyki, foamiranu, sutaszu, powertexu, filcowania, tworzenia biżuterii. Mistrzowie Tradycji i Akademia Folkloru to cykl warsztatów muzyczno-tanecznych oraz zajęć teoretycznych z zakresu historii kultury ludowej i folkloru Polski.

Fot. ilustracyjne

8 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica