Aktualności, Polecamy

Plastikowi mówią nie

Wałbrzych zainaugurował akcję „Stop-plastik”. Jako pierwsze miasto w Polsce i jedno z pierwszych w Europie od 1 maja gmina wprowadzi całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich, a także na imprezach organizowanych przez miasto.

Dziennie wyrzucamy około 200 kg butelek pet. Sprasowanych pięć kostek tych odpadków pokazano w piątek w centrum Wałbrzycha, by zobrazować problem. To był też dzień startu akcji „Stop-plastik”.
Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wypowiedział otwartą wojnę tym szkodliwym odpadkom. Od 1 maja będzie obowiązywać zakaz używania plastikowych jednorazówek zarówno w urzędzie, instytucjach miejskich jak i podczas wydarzeń organizowanych i finansowanych przez samorząd. Zakaz będzie również dotyczył używania jednorazowego plastiku w działaniach realizowanych przez podmioty zewnętrze, a dotowanych z miejskiego budżetu.
Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

31 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica