Po Juve czas na Sobieskiego

Tak jak można się było spodziewać zakończyła się rywalizacja Juve z Aqua-Zdrojem w I rundzie play-off II ligi. Siatkarze z Wałbrzycha wygrali w Głuchołazach w meczu numer 3 bez straty seta i w serii do trzech zwycięstw pokonali rywali 3:0. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Janusza Bułkowskiego będzie Sobieski Żagań.

Pojedynek w Głuchołazach rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy od pierwszej wymiany dyktowali warunki gry. Po kilku akcjach goście prowadzili 8:4, by szybko powiększyć przewagę. Gospodarze nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Aqua-Zdrojem. Gdy MKS był górą już 16:8 stało się jasne, że wkrótce premierowy set padnie łupem podopiecznych trenera Bułkowskiego. Nasi zwyciężyli w tej partii do 17. W drugiej odsłonie rozbici psychicznie siatkarze Juve nie podjęli walki. Popełniali proste błędy, nie radzili sobie w ataku, a ich zagrywka nie sprawiała trudności przyjezdnych. Przeciwnie wałbrzyszanie. Im wychodziło wszystko i na tle słabo spisującego się przeciwnika MKS brylował, wygrywając seta do 10. Nieco więcej emocji mieliśmy w trzeciej partii, w której gospodarze próbowali jeszcze odgryzać się graczom z Wałbrzycha. Początkowo mieliśmy nawet remis 7:7. Potem nieznaczną przewagę zbudowali goście, wygrywając 11:9, 15:12 i 20:17. Gra punkt za punkt wystarczyła, by triumfować w trzecim secie do 21, a w całym spotkaniu 3:0. W serii do trzech wygranych MKS Aqua-Zdrój pokonał Juve Głuchołazy 3:0 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

W następnej rundzie play-off II ligi przeciwnikiem siatkarzy spod Chełmca będzie Sobieski Żagań. Gra się ponownie do trzech zwycięstw, a pierwsze dwa spotkania w najbliższy weekend w hali przy ul. Ratuszowej.

Juve Głuchołazy – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:3 (17:25, 10:25, 21:25)

MKS Aqua-Zdrój: Szablewski, Kulik, Dereń, Gawryś, Nowak, Szczygielski, Szydłowski (libero) oraz Zieliński, Bocianowski, Sroka, Kącki, Grad, Praca (libero)