Aktualności, Polecamy

Po półmetku wakacji

Dzięki sprzyjającej pogodzie uczestnicy zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym SM Podzamcze większość czasu spędzali dotąd na świeżym powietrzu. Na terenie rekreacyjnym zorganizowane zostały turnieje ringo, palanta, krykieta, warcabowe oraz siatkówki, a także spotkanie ze strażnikami miejskimi.

Mundurowi omówili sytuacje stwarzające zagrożenie, a także sposoby reagowania i wzywania pomocy. W najbardziej upalne dni zamontowano zraszacze wytwarzające wodne mgiełki, a na początku sierpnia zorganizowano grill z pieczonymi kiełbaskami.

Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali hodowane zwierzęta i pomieszczenia, w których przebywają oraz wybrane maszyny rolnicze. Dzieci wzięły udział w zabawach podwórkowych, podchodach i bitwie na gąbki.

Zorganizowano też pieszą wycieczkę do Szczawna-Zdroju. Dzieci przebywały w Parku Szwedzkim, gdzie na stanowiskach ścieżki edukacyjno-ekologicznej poznały wybrane zagadnienia z fizyki, a także lokalne gatunki roślin. W Parku Zdrojowym zobaczyły halę spacerową i pijalnię wód mineralnych.

Zakończono wykonywanie prac na konkurs plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”. W OSK zainstalowana została wystawa wszystkich prac, które oczekują na ocenę jury. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowano na 22 sierpnia. Również prace plastyczne na konkurs „Wakacje z evry can counts” oczekują na werdykt jury. Wystawa tych małych „dzieł sztuki” zainstalowana będzie w Pasażu Tesco. Uczestnicy zajęć włączyli się również w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w wałbrzyskim schronisku, którą przekazali 10 sierpnia.

Fot. użyczone (OSK SM Podzamcze)

9 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica