Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Po to są, żeby dbać

Miłośnicy zabytków nie próżnują. Przed tygodniem grupa wolontariuszy odwiedziła Kamienną Górę, by uporządkować teren wokół ruin zamku Grodztwo. 

Na hasło „pomoc”ludzie z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków nigdy nie pozostają obojętni. – Za pośrednictwem członka naszej grupy Marcina Dylewskiego, otrzymaliśmy od Fundacji Ochrony Zabytków Architektury i Sztuki  z Wrocławia informację z prośbą pomoc. Kolejny raz cała nasza społeczność stanęła na wysokości zadania – mówi Robert Matwiejów, szef DTMZ. – Działamy w wielu tego typu zapomnianych i zniszczonych zabytkowych obiektach, starając się pozostawić jak najwięcej dla następnych pokoleń – dodaje. Tak też było w Kamiennej Górze, gdzie wolontariusze wysprzątali teren wokół ruin zamku Grodztwo.

Prezes Fundacji, Janusz Janiszewski, podziękował 25-osobowej grupie z DTMZ oraz 2 kolegom ze Stowarzyszenia Historycznego Sudety za włożony wkład i ogromny wysiłek, podczas oczyszczania terenu z samosiejek i pozostawionych śmieci.

– Po umówieniu wcześniejszego terminu z wrocławską Fundacją, wiosną deklarujemy powrót w to miejsce i kolejne prace porządkowe przy ruinach zamku – dodaje Robert Matwiejów.

Fot. użyczone (DTMZ)

8 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica