Pobili się o medale

Ponad 200 zawodników z 36 klubów wzięło udział w Turku w Pucharze Wielkopolski karate. Z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha na turniej pojechało 9 reprezentantów, którzy przywieźli 7 medali. wodników. Turniej rozgrywany był zarówno w formule kata jak i kumite (walki).

W kata wystartowało 7 zawodników UKKS OBI w tym czworo najmłodszych (8-9 lat), którzy startowali po raz pierwszy w życiu. Pomimo poprawnie wykonanych technik młodym zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Dwa złota zdobyli starsi zawodnicy. W kategorii dziewcząt 11-12 lat pierwsze miejsce zajęła Julia Obuchowska, a w kategorii chłopców 15-16 lat złoto zdobył Dominik Obuchowski.
W kumite wystartowali wszyscy zawodnicy UKKS OBI. Poziom walk był bardzo wysoki, co jednak nie przeszkodziło wałbrzyszanom w zdobyciu 5 medali. W kategorii dziewcząt 11-12 lat + 50kg złoto wywalczyła Julia Obuchowska, nie dając żadnej ze swoich przeciwniczek nawet cienia nadziei na wygraną. Od początku była stroną dominującą i to ona prowadziła całe walki tak jak chciała. Duży sukces odnieśli chłopcy w kategorii 15-17 lat + 65kg. W tej kategorii startowało dwóch zawodników z Wałbrzycha. Obaj do finału doszli pokonując swoich przeciwników przed czasem przez nokaut. Spotkali się w finale, nazwanym przez organizatorów „walką wieczoru”. Po zaciętym pojedynku wygrał niższy i dużo lżejszy Dominik Obuchowski trafiając swojego kolegę Krystiana Rasia w głowę. Dwa najwyższe stopnie podium w najcięższej i najstarszej kategorii chłopców zajęli reprezentanci UKKS OBI Wałbrzych.
Bardzo dobrze zaprezentowali się też Mateusz Mielnik i startujący po raz pierwszy w życiu do walki Kacper Waszak – obaj zdobyli brązowe medale. Mateusz startował w kategorii chłopców 11-12 lat +43 kg, a 9 letni Kacper w kategorii chłopców 9-10 lat -33kg.
Prowadzący zajęcia w UKKS OBI sensei Tomasz Obuchowski podczas zawodów pełnił rolę sędziego, a zawodników do walk wyprowadzała sempai Agnieszka Obuchowska.