Podbili Anglię

Intercontinental British Championships to największy zagraniczny turniej taekwondo w tym roku. Znakomity występ w zawodach w Birmingham zaliczyli reprezentanci Klubu Taekwondo Taipan. Zdobyli łącznie cztery medale – złoty i trzy srebrne.

taipan_sukces_birmingham

W zawodach wzięło udział 1600 zawodników, którzy walczyli na 30 matach. Nasi reprezentanci dzięki systematycznym treningom, poświęceniu i zaangażowaniu odnieśli podczas turnieju ogromny sukces. Dariusz Marciniak zdobył indywidualnie srebrny medal, a w walkach drużynowych (TAG) złoto. Zawodnik pokonał 21 rywali w swojej kategorii! Z kolei Julia Furtyk wywalczyła 2 srebrne krążki, co tez jest jej wielkim osiągnięciem, bowiem Intercontinental British Championships to największy i najbardziej prestiżowy tegoroczny turniej taekwondo. Trener dwojga medalistów Klubu Taekwondo Taipan jest Jarosław Włochal. To pod jego czujnym okiem rozwijają się talenty Julii Furtyk i Dariusza Marciniaka.

W trakcie pobytu, już po osiągnięciu doskonałych wyników, zawodnicy zasłużyli też na chwilę oddechu. Odwiedzili m.in. Stratford-upon-Avon (miejsce urodzenia Williama Szekspira), Uniwersytet Oksfordzki, a także Stonehenge (jedną z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych).

– Już wiadomo jak wielkie sukcesy można osiągać z Klubem Taekwondo Taipan, dlatego zapraszamy chętnych na treningi, już od 4 roku życia. Górnej granicy wieku nie ma. To nie tylko sport, ale także zabawa w świetnej atmosferze – mówi Rajmund Felusiak (V Dan), który od początku związany jest z klubem. Informacje dotyczące miejsc i dni treningów można uzyskać pod nr tel. 724 144 724. Szczegóły także na stronie: www.taipan.pl.