Aktualności, Polecamy

Podniebny weekend

Gminne lądowisko w Świebodzicach stało się na dwa dni tętniącym rozrywką i atrakcjami sercem miasta. Wszystko za sprawą pikniku lotniczego pod hasłem „Głowa do góry”, który odbył się przed tygodniem.

Na miejscu zjawili się m.in. przedstawiciele Muzeum Foteli Katapultowych z Oleśnicy, którzy zaprezentowali swoje trofea. W imprezie licznie uczestniczyli członkowie Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, którzy zorganizowali wystawę plenerową pełną atrakcji, gdzie odwiedzający mogli obejrzeć z bliska m.in. samolot PZL 101 Gawron. Ogromne zainteresowanie gości wzbudziło przybycie wojskowego śmigłowca Robinson Mi-8 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Leźnicy. Przez dwa dni każdy mógł wejść na jego pokład i od środka poznać tajniki maszyny. Nie była to jedyna niespodzianka przewidziana dla miłośników wojska. Nieopodal stanęła wystawa sprzętu radiolokacyjnego 3 Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia. A lokalnym akcentem stała się wystawa Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa Dolnego. Podczas pikniku nie zabrakło konkursu na najładniejszy pojazd i motocykl zabytkowy. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również zawody skoczków spadochronowych.
Zgromadzone na lotnisku osoby mogły regularnie podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu śmigłowca Robinson R22, a także różnych modeli samolotów oraz szybowców. Ponadto na zakończenie pierwszego dnia pikniku w niebo wzniósł się balon na ogrzane powietrze. Najmłodsi bawili się świetnie w specjalnie przygotowanej dla nich strefie, gdzie bezpieczeństwo i atrakcje zapewnili im harcerze ze świebodzickiego Szczepu „Imago”. Wszystkich chętnych na miejsce ze Świebodzic przywoził bezpłatny autobus miejski.
Red
Fot. użyczone (UM Świebodzice)

10 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica