Kultura, Polecamy

Podwieczorki dość nietypowe

Po raz ostatni przed wakacjami zapraszamy na wyjątkowe spotkanie. Podwieczorki u Albertich to autorski projekt Muzeum Porcelany. W trakcie comiesięcznych spotkań przybliżane są sylwetki i twórczość najwybitniejszych artystów i omawiane różnorodne zagadnienia z zakresu historii sztuki.

W tym roku Podwieczorki u Albertich odbywają się w nowej odsłonie – oprócz życiorysów artystów słuchacze mają okazję zaznajomić się z ciekawymi zagadnieniami dotyczącymi sztuki śląskiej, szczególnie w perspektywie najnowszych badań i odkryć historyków. Wstęp na Podwieczorki jest bezpłatny. Na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne lub mailowe. Kontakt – 74 664 60 30 wew. 35 lub promocja@muzeum.walbrzych.pl.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 27 czerwca o godz. 16:30, a tematem będzie „Wnuk Willmanna, czyli kilka słów o malarzu Georgu Wilhelmie Neunhertzu”

Prowadzącym Podwieczorki u Albertich jest Marek Kwaśny (ur. w 1988 roku) – magister historii sztuki (2013), w latach 2012-2013 prezes Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, od 2012 roku wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Studentów Historii Sztuki. Pracownik Działu Sztuki Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Obecnie doktorant w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przygotowuje monografię śląskiego malarza doby baroku – Johanna Jacoba Eybelwiesera. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sztuki śląskiej czasów nowożytnych, w tym także na zagadnieniu zakonu joannitów jako wpływowych fundatorów. Autor publikacji naukowych w kraju i za granicą z zakresu sztuki barokowej. Uczestnik projektu badawczego „Malarstwo barokowe na Śląsku”, którego kierownikiem jest dr hab. Andrzej Kozieł, prof. UWr.

Fot. użyczone (Muzeum Porcelany)

26 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica