Aktualności, Polecamy

Podzielili się cząstką siebie

Światowy Dzień Zdrowia był doskonałą okazja, by podzielić się cennym darem. Wałbrzyszanie oraz studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu wzięli udział w zorganizowanym na uczelni wspólnie z Fundacją DKMS Dniu Dawcy Szpiku.

Warto wiedzieć, że w Polsce co godziną ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Niestety, mimo 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie wciąż są w Polsce pacjenci, dla których dawcy nie znaleziono. Prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” jest bardzo niskie i wynosi od 1:20 000 do 1:kilku milionów. Im więcej osób zarejestrowanych, tym większa szansa uratowania choremu życia.

Wałbrzyszanie oraz studenci nie zawiedli. W zeszłą sobotę kilkudziesięciu nowych potencjalnych dawców zarejestrowano podczas akcji w WSZiP. Jeżeli ktoś nie mógł pojawić się 7 kwietnia na uczelni, a chciałby się zarejestrować nic straconego. Wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dawstwa szpiku.

Pamiętajmy. Jako dawcy komórek macierzystych możemy dać choremu najcenniejszy dar – szansę na życie. Podzielcie się cząstką siebie.

Fot. użyczone (WSZiP)

11 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica