Aktualności, Polecamy

Podziemia muszą poczekać

Kolejny przetarg na zabudowę wejścia turystycznego do zlokalizowanych na poziomie -50m podziemi Zamku Książ w Wałbrzychu został nierozstrzygnięty.

Moment, kiedy udostępnione dla turystów zostaną podziemia Zamku Książ, wciąż jest nieznany i oddala się w czasie. Przypomnijmy, że pierwotnie mówiło się o maju 2018 roku, później o miesiącach letnich tego samego roku, a teraz tak naprawdę nie wiadomo, kiedy inwestycja doczeka się realizacji. Wiemy już od wielu miesięcy, że statyczność skały wskazuje na wysoki poziom bezpieczeństwa, a prace budowlane prowadzone w podziemiach nie wpłyną na jej otoczenie, w tym na fundamenty Zamku Książ.

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, pod kierunkiem profesora Pytela, orzekli, że zbocze północno-zachodnie jest górotworem stabilnym i istnieje możliwość prowadzenia tutaj prac górniczych.

Ogłaszane dotychczas przetargi nie przyniosły spodziewanego skutku. Również ten ostatni. Na początku lutego otwarto oferty potencjalnych wykonawców i znów znacznie różniły się cenowo od kwoty założonej przez Zamek Książ. W przypadku tańszego oferenta ta różnica wyniosła nieco ponad milion złotych.

Podziemia są gotowe do prowadzenia prac. Zostały oczyszczone i przygotowane pod względem instalacyjnym, ale wciąż trwa impas, bo nie ma chętnych, by za pieniądze proponowane przez Książ wykonać inwestycję.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

14 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica