Na sygnale, Polecamy

Policjanci skazani

Dwaj wałbrzyscy funkcjonariusze Paweł F. i Martin S. usłyszeli wyrok. Zostali skazani na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata oraz grzywnę w wysokości 1000 zł. Sąd uznał ich winnych za nieumyślne narażenie bezdomnego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

To finał głośnej sprawy z 10 marca ubiegłego roku. To wtedy dwaj policjanci z Wałbrzycha – Paweł F. i Martin S. – zabrali bezdomnego spod bloku i wsadzili do radiowozu. W trakcie jazdy otrzymali zgłoszenie o innej interwencji, którą mieli podjąć i pozostawili mężczyznę przy skraju lasu. Gdy po kilku godzinach wracali tą samą trasą, zatrzymali się, aby sprawdzić co stało się z bezdomnym. Okazało się, że 57-latek zmarł z wyziębienia. Tyle wykazała sekcja zwłok. Obaj funkcjonariusze zostali zawieszeni i usłyszeli zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Groziło im 5 lat więzienia.

Sąd ogłaszając w zeszłym tygodniu wyrok w tej sprawie zmienił kwalifikację czynu na nieumyślne narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Według sędziego, który kierował się opinią biegłego, proces wychładzania organizmu miał się rozpocząć już rano feralnego dnia, a pozostawienie bezdomnego przez policjantów nie było jedyną i główną przyczyną śmierci mężczyzny.

Wałbrzyscy policjanci – Paweł Fi Martin S. – zostali skazani i usłyszeli wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata oraz po 1000 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

Fot. ilustracyjne

11 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica