Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

„Polska 120” na scenie w Głuszycy

Spektakl Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu mogli zobaczyć widzowie w kolejnej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. Tym razem w w głuszyckim Centrum Kultury.

polska_120_gluszyca

Przypomnijmy, że inspiracją do powstania spektaklu było odnalezienie klisz fotograficznych z lat 1947-1952 na strychu jednej z kamienic w Walimiu. Autorem zdjęć był Filip Rozbracki, pierwszy powojenny organista walimskiego kościoła, który z pasją uwieczniał ludzi, architekturę i codzienne życie, a także… Zakład Przemysłu Lniarskiego. Na zdjęciach znajdują się też ludzie, którzy żyją do dziś w Walimiu oraz ich rodziny.

Na podstawie zebranych wspomnień o osobach, które sfotografował Filip Rozbicki, powstał spektakl muzyczny „Polska 120” w reżyserii Martyny Majewskiej i muzyką Dawida Majewskiego. Przedstawienie oddaje klimat lat powojennych małej miejscowości w Górach Sowich, a opowiadanym historiom o pierwszych osadnikach na Ziemiach Odzyskanych towarzyszą niezwykłe emocje, piękna scenografia i muzyka oraz specjalnie na tę okazję napisane piosenki.

Spektakl został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz gminy Wałbrzych.

Partnerem projektu „Polska 120” jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Instytucjami współpracującymi są: Centrum Kultury w Głuszycy oraz Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

30 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica