Kultura, Polecamy

Polsko-czeskie plenery

„Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich” – pierwszy projekt partnerskich gmin Głuszyca i Rokytnice dofinansowany z funduszu mikroprojektów Euroregionu Glacensis był tematem spotkania burmistrza Głuszycy Romana Głoda ze starostą Rokytnic Petrem Hudouskiem.

????????????????????????????????????

W spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Głuszycy uczestniczyły także osoby odpowiedzialne za realizację projektu po polskiej i czeskiej stronie. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 56 tys. zł od 16 do18 czerwca w Rokytnicach oraz od 30 czerwca do 2 lipca w Głuszycy zorganizowane zostaną plenery malarskie dla dorosłych mieszkańców. Ponadto na 19 maja w Głuszycy i 26 maja w Rokytnicach zaplanowano plenery malarskie dla gimnazjalistów z obu partnerskich gmin.

– Plenery będą okazją do rozwoju talentów lokalnych twórców, poszerzenia wiedzy i umiejętności pod okiem znanych – polskich i czeskich artystów. Powstałe obrazy zostaną zaprezentowane na wystawie kończącej projekt w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy 16 września. Zostanie także wydany album w wersji polsko-czeskiej prezentujący najładniejsze obrazy namalowane przez uczestników projektu – informuje burmistrz Roman Głód.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

29 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica