Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Ponad pół miliona na odnowę wsi

Ponad 500 tys. zł dostaną gminy z rejonu wałbrzyskiego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Promesy po 25 tys. zł otrzymały już Gmina Ciepłowody, Jaworzyna Śląska, Międzylesie i Świdnica. Osiemnaście kolejnych właśnie podpisało umowy na dofinansowanie o wartości prawie 420 tys. zł.

To kolejne już pieniądze z puli 2 mln zł, które w 2018 roku Zarząd Województwa przeznaczył  na dofinansowanie projektów w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wnioski o dofinansowanie złożyło w sumie 107 gmin na łączną kwotę blisko 3 mln zł. Ostatecznie dofinansowanie uzyskały 82 gminy. Zadania realizowane są zgodnie z ogłoszeniem konkursowym i najczęściej dotyczą remontów świetlic wiejskich, obiektów sportowych, zagospodarowania terenów rekreacyjnych, budowy placów zabaw itd. Maksymalnie wysokość dotacji to 25 000 zł.

– Wśród projektów przeważają te dotyczące zagospodarowania miejsc rekreacyjnych i sportowych, ale też miejsc publicznych dla mieszkańców czyli np. budowa chodnika, ścieżek i tras rowerowych, remontów i wyposażenia świetlic. Zainteresowanie programem „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” jest każdego roku bardzo duże, co świadczy nie tylko o potrzebach mieszkańców z terenów wiejskich,  ale także o ich aktywności, zaangażowaniu i dbałości o rozwój tych przestrzeni  i miejsc,  z których korzystają na co dzień – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Gmina Ciepłowody w ramach konkursu planuje remont elewacji świetlicy wiejskiej w Kobylej Głowie. W Nowicach (Gmina Jaworzyna Śląska) sfinansowany zostanie remont dachu budynku „Domu Strażaka” pełniącego również funkcję świetlicy wiejskiej . W Międzylesiu pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie domów kultury, a w gminie Świdnica na zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w miejscowości Gogołów.

Fot. użyczone (UMWD)

20 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica