Aktualności, Polecamy

Popłyną pieniądze na drogi

Dobre wieści dotarły od wojewody dolnośląskiego. Trzy jezdnie w regionie doczekają się remontów dzięki pieniądzom w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Opublikowano właśnie wstępną listę rankingową zadań, które zostały wytypowane do dofinansowania w 2017 roku.

drogi_remonty

Kto może liczyć na zastrzyk środków rządowych? Przede wszystkim gmina Wałbrzycha. Jej wniosek na dofinansowanie rozbudowy ul. Bystrzyckiej został wysoko oceniony i wstępnie przyznano na tę inwestycję 3 mln zł. Prawie 6 mln zł ma dołożyć z własnych środków miasto, a całe zadanie pochłonie 8,9 mln zł. Dzięki tym środkom przebudowana zostanie jezdnia na odcinku 760 m.

Cieszyć powinni się również w powiecie wałbrzyskim, ponieważ ich wniosek dotyczący modernizacji odcinka jezdni w Strudze również dostał zielone światło i znalazł się na liście zadań przeznaczonych do wsparcia. W tym przypadku mówimy o kwocie pomocowej w wysokości 509 tys. zł. Żeby inwestycja mogła ruszyć tyle samo środków własnych musi dołożyć powiat, ale nie powinno być z tym problemu. Modernizowany ma być półtorakilometrowy odcinek szosy stanowiącej łącznik do dróg wojewódzkich nr 375 i 376.

Trzecim zadaniem z naszego regionu, które znalazło się na wstępnej liście rankingowej jest remont ul. Kopernika w Boguszowie-Gorcach. W tym przypadku chodzi o modernizację na docinku ponad 300 m. Całość inwestycji oszacowano na kwotę niecałych 440 tys. zł. Połowę tej sumy w ramach rządowego programu gmina ma zagwarantowane, resztę musi dołożyć ze swojego budżetu.

Przypomnijmy, że „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej” obejmuje lata 2016-2019.

Fot. ilustracyjne/Krzysztof Kołowicz

3 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica