Poradzili sobie w okrojonym składzie

Bez dwóch podstawowych zawodnik koszykarze Górnika Trans.eu musieli sobie radzić w meczu z Muszkieterami. Brak Rafała Glapińskiego i Marcina Wróbla był widoczny gołym okiem, ale biało-niebiescy mimo wielkich trudności pokonali nieznacznie zespół z Nowej Soli. Po takich spotkaniach poznaje się charakter drużyny.

Podopieczni Marcina Radomskiego pokazali serce do walki i choć mieli duże problemy w walce pod tablicami i momentami na rozegraniu, rozstrzygnęli na swoją korzyść potyczkę z jedną ze słabszych ekip II ligi. Marcin Wróbel wciąż nie jest w pełni sił i leczy drobny uraz (podobno ma być gotowy na mecz przeciwko AZS-owi Częstochowa), a Rafał Glapiński otrzymał karę trzech meczów za niesportowe zachowanie po meczu przed świętami z ekipą Exact Systems Śląsk II Wrocław.

Bez nich w składzie Górnicy przeżywali katusze w starciu z Muszkieterami. Spotkanie przez 40 minut było wyrównanym pojedynkiem. W premierowej kwarcie inicjatywę posiadali wprawdzie gospodarze, którzy prowadzili m.in. 7:2 i 16:10, ale po 10 min mieliśmy remis 18:18. W drugiej części początkowo warunki gry też dyktowali Górnicy (w 13 min było 26:19), ale potem grano punkt za punkt. Na nieco ponad 100 sek. przed zejściem do szatni na pierwsze prowadzenie w meczu wyszli nawet koszykarze z Nowej Soli (32:33). Po dwóch kwartach prowadzili jednak wałbrzyszanie, ale nie wyglądało to najlepiej. Podopieczni trenera Radomskiego grali na słabej skuteczności rzutów z gry (33 proc.), przegrywali też walkę na tablicach.

Po zmianie stron obie drużyny szły łeb w łeb, a po 30 min biało-niebiescy wygrywali 51:47. W ostatniej kwarcie zespoły grały zrywami. W 32 min po dobrym fragmencie w wykonaniu Muszkieterów goście zyskali 4 oczka przewagi (53:57). Kolejną część starcia aż 12:0 wygrali Górnicy i to oni byli górą w 35 min 65:57. Słabszy moment wałbrzyszan wykorzystali po chwili gości, którzy na niespełna 180 sek. przed końcową syreną doszli rywali na punkt (65:64). W nerwowych ostatnich akcjach potyczki więcej zimnej krwi zachowali miejscowi, którzy triumfowali różnicą zaledwie 3 pkt.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Muszkieterowie Nowa Sól 70:67 (18:18, 17:15, 16:14, 19:20)

Górnik Trans.eu: Durski 24, Ratajczak 18, Krzywdziński 17, Kruszczyński 6, Kaczuga 5, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0.