Aktualności, Polecamy

Porządki, jajecznica i zwiedzanie

Pałac w Rząsinach (powiat lwówecki, gmina Gryfów Śląski) gościł niedawno wolontariuszy z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków. „Foto-zwiedzacze” jak zwykle na miejscu wykonywali rozmaite prace porządkowe.

Plantowanie ziemi, koszenie trawy, usuwanie wiatrołomów i zbieranie śmieci, to tylko część prac wykonanych na miejscu. Została też zrobiona brama wjazdowa na teren pałacu.
– Wszystkim wolontariuszom z naszego DTMZ serdecznie dziękuję za przybycie i czynny udział w pracach porządkowo-gospodarczych na rzecz zabytkowego pałacu w Rząsinach.
Kolejny raz przekonaliśmy się, że osobom z Towarzystwa zależy na losie zabytków. Jesteście wielcy – mówi Robert Matwiejów, szef grupy.
Po zakończeniu porządków przyszedł czas na odpoczynek. „Zwiedzacze” posilili się zupą gulaszową. Potem zwiedzili pałac wraz z jego podziemiami. Nie mogło też zabraknąć wieczornego ogniska.
Po nocy spędzonej w pałacu, „grupowicze” przemieścili się na śniadanie (tradycyjna jajecznica) do Pałacu Książęcego we Wleniu. Po śniadaniu członkowie DTMZ zwiedzili pałac.
Fot. użyczone (DTMZ)

29 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica