Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Posadzono drzewka dla pociech

To była już czwarta edycja tego sympatycznego wydarzenia w Szczawnie-Zdroju. Akcja organizowana jest przez gminę, a polega na zasadzeniu drzewa, które dostaje imię konkretnego dziecka, oczywiście mieszkańca Szczawna.

Rodzice, którzy chcą w ten sposób uczcić narodziny pociechy, zgłaszają do urzędu miejskiego wniosek na krótkim formularzu. Należy podać datę urodzin malucha, imię i nazwisko. W wyznaczonym miejscu co roku, w okolicach Dnia Dziecka, sadzone są drzewa, a każde dostaje granitową tabliczkę z imieniem swojego małego patrona i datą urodzin.
W tym roku sadziliśmy drzewka 3 czerwca, przy ul. Kasztanowej. Oczywiście – były to kasztanowce.
– To bardzo wdzięczna akcja, taki symboliczny gest i miła pamiątka dla rodziny, która będzie mogła obserwować jak wraz z jej pociechą rośnie ich własne drzewo. Taka inicjatywa służy także budowaniu więzi z miastem – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna.
W tej edycji posadzono 7 drzewek, na pamiątkę urodzin: Aarona, Macieja, Emilii, Filipa, Błażeja, Wiktora, Konrada i Przemysława. Maluchy dostały jeszcze od burmistrza drobny upominek – pluszowego misia.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

6 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica