Na sygnale, Polecamy

Pościg jak z sensacyjnego filmu

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu świdnickiego przez 50 km prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał samochodem przez kilka miejscowości, a został złapany dopiero w Imbramowicach. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 marca około godziny 0:30. Funkcjonariusze zauważyli jadący al. Podwale w Wałbrzychu samochód marki Audi z na łódzkich tablicach rejestracyjnych i z podświetleniem Taxi na dachu. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu podejrzanego pojazdu do kontroli drogowej. Mieli przeczucie, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do auta, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi poinformowali dyżurnego jednostki o zdarzeniu i rozpoczęli pościg, do którego dołączyły się jeszcze trzy wałbrzyskie patrole, a następnie pięć radiowozów z terenu powiatu świdnickiego. Mężczyzna, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego, uciekał kolejno przez Świebodzice, mniejszymi miejscowościami do Świdnicy, a potem przez Sulisławice aż do Imbramowic, gdzie staranował opuszczone zapory przejazdu kolejowego przy ul. Mostowej, uszkadzając przy tym także jeden z radiowozów. Ostatecznie przestępca został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów przy jednej z posesji w Imbramowicach w chwili gdy próbował staranować ogrodzenie i wjechać w las.

W trakcie czynności okazało się, że 29-letni mieszkaniec Wrocławia nie zatrzymał się do kontroli, bo obawiał się konsekwencji jazdy pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami i z aktualnie obowiązującym zakazem sądowym do 2021. Był jednak trzeźwy. W wyniku interwencji pojazd trafił na parking strzeżony.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pomimo cofniętych uprawnień i mimo zakazu sądowego, a także za szereg wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec 29-letniego mieszkańca Wrocławia środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

13 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica