Postraszyły mistrzynie

Po pierwszej połowie meczu Medyka Konin z akademiczkami z Wałbrzycha nie było czego „zbierać”. Gospodynie prowadziły 4:0, a podopieczne Kamila Jasińskiego były tylko tłem dla rywalek. W drugiej połowie zobaczyliśmy inny AZS PWSZ. Walczący, agresywny i strzelający gole. Nasze panie trzy razy trafiły do siatki, ale to było za mało żeby wywieźć choćby remis z trudnego terenu.

medyk_konin_walbrzych

Nim spotkanie na dobre się rozpoczęło, mistrzynie Polski prowadziły już 2:0. Po 120 sek. gry na listę strzelczyń wpisała się Lilyana Kostova, która wykorzystała zagranie w pole karne i mierzonym uderzeniem zakończyła składną akcję całego zespołu. Chwilę później wynik podwyższyła Patrycja Balcerzak, do której podanie dotarło spod linii końcowej boiska, a zawodniczka Medyka nie miała problemu z pokonanie Andżeliki Dąbek. Miejscowe nie zamierzały odpuszczać i cały czas miały inicjatywę. Swoją przewagę piłkarki z Konina udokumentowały w końcówce pierwszej połowy. W 36 min do siatki wałbrzyszanek trafiła Kostova wykorzystując sytuację sam na sam z naszą bramkarką, a wynik do przerwy ustaliła Natalia Pakulska.

W drugiej połowie oglądaliśmy odmieniony AZS PWSZ. Dziewczyny spod Chełmca były przede wszystkim agresywniejsze, już nie dopuszczały rywalki tak łatwo pod własną bramkę i od czasu do czasu potrafiły się odgryźć. W 71 min po kontrataku podopieczne Kamila Jasińskiego zdobyły honorowego gola. Na strzał sprzed linii pola karnego zdecydowała się Anna Rędzia i bramkarka Medyka nie miała nic do powiedzenia. W 75 min podanie z prawego skrzydła wykorzystała Julita Głąb i uderzeniem lewą nogą zmieściła futbolówkę tuż przy słupku braki koninianek. Wreszcie w 83 min Dominika Dereń dopadła do zagrywanej ze środka pola piłki i sprytnym lobem zdobyła trzeciego gola dla przyjezdnych. Na wyrównanie niestety zabrakło już czasu, ale brawa dla piłkarek z Wałbrzycha za podjęcie walki w drugiej połowie. Szkoda, że pierwsza odsłona była tak kiepska w wykonaniu podopiecznych Kamila Jasińskiego.

Medyk Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4:3 (4:0)

Bramki: 1:0 Kostova (2), 2:0 Balcerzak (6), 3:0 Kostova (36), 4:0 Pakulska (43), 4:1 Rędzia (71), 4:2 Głąb (75), 4:3 Dereń (83)

AZS PWSZ: Dąbek – Gradecka, Siwińska (46 Głąb), Mesjasz, Aszkiełowicz, Kędzierska, Dereń, Ratajczak, Rędzia, Miłek, Rapacka (46 Szewczuk).